Jak zaistnieć w internecie ze swoją stroną www?

12 . 10 . 2020

Autor:

Web Development

Jak zaistnieć w internecie?

Strony internetowe stały się bardzo istotną częścią życia współczesnego człowieka i prawdopodobnie w przyszłości ich znaczenie będzie tylko rosło. W tej sytuacji trudniej sprostać wysokim oczekiwaniom odbiorców, gdyż konkurencja jest bardzo silna. Każdy może umieszczać w treści w internecie, ale niektórzy robią to z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem.

 

Wobec tego mimo powszechności użycia Internetu nie jest łatwo w nim zaistnieć. W artykule zostanie przedstawiony temat tego, jak sprawić, by nowa strona internetowa miała szansę zyskać na popularności. Być może znajdziesz receptę na problem: jak zaistnieć w internecie?

 

Jakość samej strony internetowej

Narzędzia do programowania witryn stają się coraz łatwiejsze, ale jednocześnie rosną również oczekiwania. Tworzenie stron internetowych wymaga dużych umiejętności i spełnienia wielu warunków. Przede wszystkim strona powinna graficznie odpowiadać tematyce, którą reprezentuje. Jeśli odbiorcami mają być głównie dzieci, to jej optymalny wygląd nie będzie taki sam, jak w przypadku witryny o np. motoryzacji. To kluczowa sprawa w kwestii designu, dopasowanie się do potrzeb odbiorcy. Nieobojętna jest również kwestia czytelności. Strona powinna być zaprojektowana w taki sposób, żeby nie trzeba było myśleć nad jej obsługą. Intuicyjność jest tutaj kluczowym słowem. Najlepiej, jeśli witryna sama sugeruje nam, gdzie kliknąć, żeby otrzymać oczekiwany efekt. Profesjonalne tworzenie stron internetowych to również podejście wykonawcy oraz sposób myślenia, który sprawi, że użytkownicy zostaną na niej na dłużej i będą chcieli przejść do kolejnej podstrony. Z tego względu coraz bardziej dba się o oryginalność i wysoką interaktywność. Istnieją teraz witryny, którymi np. można obracać jako imitację kuli ziemskiej. Podstawową kwestią jest również duża ilość możliwości. Jeśli można założyć konto i napisać komentarz na forum, istnieje większa szansa na zaistnienie w internecie. Ważnym elementem pozycjonowania jest bezpieczeństwo. Jeśli witryna posiada certyfikat SSL i chroni użytkowników, to od razu jest to plusem dla wyszukiwarek. Responsywność należy do podstaw. Tym terminem określamy odpowiednie wyświetlanie się treści niezależnie od wielkości przekątnej ekranu czy stopnia pomniejszenia okna przeglądarki. Dodatkowe zalety to sprawienie, żeby strona mogła być skutecznie używana przez osoby słabo widzące

 

W skrócie najważniejsze cechy strony internetowej:

  • nowoczesny design
  • dopasowanie wyglądu do odbiorcy
  • wysoka intuicyjność użycia
  • oryginalność
  • funkcjonalność
  • bezpieczeństwo
  • responsywność

 

Odpowiednia treść na stronie internetowej - klucz do pokazania się w internecie

Odpowiedni wygląd i funkcjonalność witryny to jeszcze nie wszystko. Nie mniej istotną kwestią jest sama treść. Najważniejszym czynnikiem jest pozycjonowanie stron w Google. Warto, żeby zawartość witryny była napisana w taki sposób, żeby wyszukiwarka łatwo ją znalazła. Wysokie pozycje nie jest czymś, co można uzyskać od razu. To wymaga czasu i należy nad tym systematycznie pracować. Jeśli strona będzie podlinkowana z innej o podobnej tematyce, od razu jest to zaletą. Musi się to jednak odbywać w sposób naturalny. Warto dodać, że czynników wpływających na pozycjonowanie jest bardzo dużo. Najważniejsze z nich to m.in. regularność dodawania treści (zdobywanie nowych fraz kluczowych, możliwość wdrożenia linkowania wewnętrznego), unikalność treści, słowa kluczowe (zarówno w samej treści, jak i nagłówkach). Dodatkowe aspekty to szybkość ładowania witryny, odpowiednia struktura strony, lecz o elementach rankingowych pisaliśmy w tym artykule https://www.web-development.com.pl/pl/blog/elementy-rankingowe-strony-www

 

Algorytmy Google są bardzo zaawansowane, więc bardzo trudno je oszukać. Analizowane są tytuły, metadane, linkowania, ilość tekstu w artykułach i znacznie więcej. Istnieją programy, które są w stanie określić, jak dobra jest strona internetowa pod kątem SEO. Pod tym skrótem kryje się Search Engine Optimization, polegająca na optymalizacji pozycjonowania strony. Łatwiej pozyskać klienta, gdy wykorzystamy dodatkowo portale społecznościowe. Nie bez znaczenia są również kampanie Google Ads. Nie wolno zapominać, że strona internetowa to nasza wizytówka i najłatwiejsza droga do pozyskiwania nowych klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

Jak sprawić, żeby strona internetowa zaistniała w internecie?

14 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Webmaster to osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron interne...

4 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej od podstaw nie jest aż tak trudnym zadani...

30 . 04 . 2021

Autor:

Web Development

Twoja marka jest tak silna, jak energia, którą w nią wkładasz.Dla...

14 . 04 . 2021

Autor:

Anna Hydrzyk

Na logo mogą składać się sygnet (niewielki znak graficzny) i logotyp (kr...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Web Development

Regulamin plików cookies