Tworzenie sklepu internetowego, jakie rozwiązanie wybrać pod kątem pozycjonowania?

25 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Tworzenie sklepu internetowego

Obecnie, posiadanie własnego sklepu internetowego jest szansą na naprawdę dobrze prosperujący biznes, który wydaje się być łatwiejszy do prowadzenia niż sklep stacjonarny. A jednak, aby w ogóle móc zacząć tego typu działalność, trzeba taki sklep założyć, a można to zrobić wykorzystując gotowe już rozwiązania dostępne na rynku, które wystarczy jedynie dostosować do własnych potrzeb. Wśród najpopularniejszych opcji znajdziemy PrestaShop, WooComerce oraz Magento - które z tych rozwiązań wybrać, aby następnie pozycjonowanie sklepu internetowego mogło pójść dobrze i sprawnie?

 

 

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH - WYBIERAMY ODPOWIEDNIĄ PLATFORMĘ!

 

PrestaShop

Jest to rozwiązanie w dużej mierze darmowe, które dedykowane jest przede wszystkim małym i średnim sklepom internetowym. W przypadku większych oczekiwań lub chęci dostosowania Presty do wymagań większego sklepu, może zaistnieć konieczność rozbudowania jej o dodatkowe moduły, które czasem wymagają opłaty. Na dzień dzisiejszy najświeższą możliwą wersją do wykorzystania jest wersja 1.7, która opiera się o framework Symfony. PrestaShop jest silnikiem już od dawna wykorzystywanym do tworzenia sklepów i jej popularność w zasadzie nie spada. Dzieje się tak ze względu na fakt, że można ją właściwie w pełni dostosować do własnych wymagań, jest darmowa, ale też posiada bardzo dobre wsparcie. Jak wypada biorąc pod uwagę pozycjonowanie sklepu internetowego, które powstają z jej wykorzystaniem?

 

  • - Jest to dobry silnik, który sprawdza się także w momencie, kiedy zależy nam na rozwiązaniu, które ułatwi nam pozycjonowanie. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że można ją w tak prosty sposób dostosować do własnych oczekiwań, a więc na przykład wykonać odpowiednią optymalizację. Z łatwością będziemy mogli zmienić description, keywords, a także zainstalować na sklepie moduł blogowy, który uzupełnimy odpowiednimi treściami.

 

  • - Ze względu na intuicyjny panel CMS łatwo można edytować content i optymalizować go pod kątem wyszukiwarek.

 

  • - PrestaShop pozwala na tworzenie przyjaznych wyszukiwarce adresów url. Przy pomocy specjalnego modułu pozbędziemy się z adresów url identyfikatorów z podstron kategorii i produktów.

 

WooComerce

Rozwiązanie, które z pewnością jest dobrze znane właścicielom Wordpressów. Rozwiązanie to dedykowane jest osobom, które dopiero starują z własnym biznesem i szukają podstawowego silnika dla sklepu, który nie będzie zatowarowany dużą ilością produktów.

 

  • - Bardzo łatwo można dostosować silnik do własnych oczekiwań, można podpiąć własną szatę graficzną lub skorzystać z szablonów. Panel administracyjny jest intuicyjny i umożliwia łatwe wprowadzanie zmian w obrębie zawartości strony.

 

  • - Łatwość podpięcia różnego rodzaju wtyczek daje nam ogromne możliwości analityki sklepu, a także pozwala na jego szybką i bezproblemową optymalizację, na przykład poprzez wykorzystanie tak popularnej wtyczki Yoast SEO.

 

  • - Dodawanie produktów jest bardzo proste, można dodatkowo zdecydować się na instalację wtyczek, które pomagają tworzyć opisy produktów przyjazne dla wyszukiwarek.

 

  • - Łatwe jest również tworzenie przyjaznych wyszukiwarkom adresów url.


 

Magento - pozycjonowanie sklepów internetowych z dużą ilością produktów

Dostępne w wersji darmowej oraz płatnej. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się także w przypadku dużych sklepów, jednak instalacja Magento wymaga dobrego i wydajnego serwera do poprawnego działania platformy. Jest to oprogramowanie, które może być kosztowne w utrzymaniu, każde modyfikacje, jakie będziemy chcieli przeprowadzić nie są już tak łatwe do wdrożenia jak w przypadku innych silników i również mogą wiązać się z kosztami. Można więc powiedzieć, że jest to już bardziej profesjonalne i rozbudowane narzędzie, które może być kosztowne, ale też jest odpowiednie dla dużych biznesów.

 

  • - W ramach Magento można wykonać bardzo dobrą optymalizację strony, ale nie jest to tak proste jak w przypadku innych silników. Konieczna jest znajomość programowania.

  • - Sklepy oparte o ten silnik dobrze się pozycjonują.


 

Podsumowując - wiele zależy od naszych potrzeb

Jak łatwo zauważyć, każda z przedstawionych możliwości posiada sporo zalet, ale też wiele zależy od rodzaju prowadzonej przez nas działalności. Punktem wyjściowym są więc nasze oczekiwania, a więc chociażby to, jak duży będzie nasz sklep i jak wiele produktów się w nim znajdzie. Dla małych sklepów odpowiednia będzie PrestaShop i WooComerce, dla średnich sprawdzi się PreshaShop, a dla dużych - Magento. Duże znaczenie ma także to, czy sami będziemy zajmować się jego wdrożeniem i optymalizacją, czy zlecimy to firmie zewnętrznej. W przypadku Magento może się okazać, że wsparcie programisty będzie konieczne.

 

Wszystkie trzy rozwiązania powalają na wykonanie odpowiedniej optymalizacji, edycję treści oraz pełne dostosowanie silnika do naszych potrzeb. Wszystkie wymienione silniki pozwolą także na osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce, pomimo, że każdy jest z nich jest inny. Pozycjonowanie sklepów internetowych opartych na powyższych platformach, powinno dawać więc dobre rezultaty niezależnie od tego, który z tych silników wybierzemy jeśli będą one odpowiednio zoptymalizowane. Pamiętajmy, że w przypadku WooComerce oraz PrestaShop koszty stworzenia i wdrożenia sklepu nie powinny być wysokie, a korzystanie z płatnych modułów jest opcjonalne w zależności od naszych wymagań. Magento natomiast będzie odpowiednie w sytuacji, kiedy będziemy dysponować większym budżetem.

 

Jeśli zastanawiasz się nad stworzenim sklepu internetowego warto brać pod uwagę nasze potrzeby oraz wymagania i wybrać najbardziej optymalną platformę dla swojego e-sklepu.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

21 . 10 . 2019

Autor:

Web Development

Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie s...

26 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy pozycjonowanie stron in...

21 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Za pewne każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy zakup jakiegoś produktu...

15 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Strona typu One-Page jest obecnie bardzo popularnym sposobem na estetycz...

8 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców jest świadomych tego, że sklep internetowy ...

4 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wygląd stron internetowych ciągle się zmienia, ta ewolucja jednak spowod...

29 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem inte...

25 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie, posiadanie własnego sklepu internetowego jest szansą na naprawd...

21 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

W każdej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych pracuje os...

16 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się równi...

10 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Nie każdy, kto posiada własną stronę internetową musi znać technologie, ...

5 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie promowanie produktów oraz usług w sieci okazje się niezwy...

3 . 01 . 2019

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie dla ...

27 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Poniżej przedstawiamy zasady projektowania stron www, w...

5 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Dla wielu przedsiębiorców efekty, jakie zostały uzyskane podczas ...

27 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że sama strona internet...

15 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Tworzenie strony internetowej to proces bardzo złożony. Trudno ...

3 . 11 . 2018

Autor:

Web Development

Co to jest pozycjonowanie?

Bardzo olbrzymia ilość i firm kt&...

17 . 10 . 2018

Autor:

Web Development

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych. Nie dzieje się to p...

14 . 09 . 2018

Autor:

Web Development

Uruchamiając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Produk...

16 . 08 . 2018

Autor:

Web Development

Projektowanie stron internetowych to bardzo wymagający, ale i dający wie...

26 . 07 . 2018

Autor:

Web Development

Czy możliwe jest sprawne i efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, kt...

20 . 06 . 2018

Autor:

Web Development

Lipiec rozpocznie się w internecie wielkimi zmianami. Google wdrożyło od...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

s

Regulamin plików cookies