Programy do tworzenia stron internetowych bez znajomości html

14 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Programy do tworzenia stron internetowych bez znajomości html

Webmaster to osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron internetowych za pomocą języka znaczników HTML oraz stylów CSS. Jeszcze do niedawna potrzeba było poświęcić troszę czasu na naukę tego języka. Teraz jednak na rynku dostępne są kreatory oraz programy, dzięki, którym każdy może zacząć tworzyć własne strony.

 

 

  1. Czym są, język znaczników HTML i style CSS
  2. Rozwój technologii, a tworzenie stron internetowych

 

  • Kreator stron internetowych Incomedia WebSite X5 Home 12
  • Kreator stron internetowych Webnode
  • Kreator stron internetowych  Wix
  • Kreator stron internetowych WYSIWYG Web Builder

 

 

Czym właściwie są język znaczników HTML oraz style CSS?

 

Językiem znaczników HTML nazywamy zestaw tagów używanych do tworzenia stron internetowych. Pozwala on na swobodną manipulację szkieletem strony (dawniej używany także do personalizacji jej wyglądu). Strona HTML składa się z tzw. bloków, które po odpowiednim rozmieszczeniu za pomocą tagów, pozwalają na zbudowanie profesjonalnej witryny internetowej. Obok języka HTML stoją style CSS. Są one w dzisiejszych czasach niezbędnym dodatkiem dla każdej witryny. Style CSS pozwalają na manipulację wyglądem strony. Dawniej do tego celu używano również języka znaczników HTML (zobacz jak ewoluował język HTML), teraz jednak uważa się to za przestarzałą metodę. Jeśli więc osoba projektująca stronę internetową, chce zmienić kolor danego elementu, czcionkę czy nawet marginesy strony, używa do tego celu CSS. Obok tych dwóch niezbędnych elementów używany jest także język JavaScript odpowiedzialny za interakcję użytkownika z witryną internetową, jednak nie jest on niezbędny, czego nie można powiedzieć o dwóch poprzednich.

 

 

Rozwój technologii, a tworzenie stron internetowych

Rozwój technologii, a tworzenie stron internetowych

 

Technologia się rozwija bardzo szybko, co można zauważyć w przypadku pojawiających się w internecie witryn. Różnice widać nie tylko w wyglądzie stron, ale także w narzędziach, jakie się w tym celu wykorzystuje.

 

  • Incomedia WebSite X5 Home 12

 

Jest to jeden z programów do tworzenia stron internetowych bez znajomości HTML. Kreator przeprowadza przez kilka prostych kroków, zaczynając od wybrania jednego z 200 szablonów przez tworzenie dynamicznych elementów stron, kończąc na umieszczaniu plików multimedialnych w gotowej już witrynie internetowej. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie i szybko. Jest to program do tworzenia stron internetowych dla początkujących webmasterów.

 

  • Webnode

 

Webnode jest kolejnym z narzędzi do tworzenia stron internetowych. Nie jest to program, który instalowany jest bezpośrednio na komputerze użytkownika, lecz kreator online co jest jedną z jego zalet. Kreator oferuje ponad 100 szablonów stron, które można dostosować do własnych preferencji i potrzeb. Nie jest on tak bardzo zaawansowany, jak poprzednik, aczkolwiek na start jest idealną opcją. Ciekawą opcją, którą oferuje, jest pomoc dla SEO, dzięki czemu strony internetowe będą lepiej i trafniej wyszukiwane w internecie.

 

  • Wix

 

Dobrym wyborem jest również kreator stron internetowych online o nazwie Wix. Jest to oprogramowanie również skierowane do początkujących webmasterów. Wielkim udogodnieniem kreatora Wix jest jego intuicyjność oraz prostota. Budowa witryny opiera się na blokach, które przeciąga się w odpowiednie miejsca, powoli budując stronę internetową. Tworzenie i projektowanie strony w tym przypadku przypomina budowę domu. Tak jak cegiełkę do cegiełki się przykłada, aby zbudować mur, tak w tym przypadku do wyboru jest mnóstwo widżetów oraz dodatków, które pozwolą na założenie witryny. Warto wspomnieć, że Wix oferuje ponad 500 dostępnych szablonów, które można zastosować, a w razie potrzeby spersonalizować do własnych upodobań. Dzięki takiej ilości szablonów można stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę.

 

  • WYSIWYG Web Builder

 

Dla osób początkujących dobrym programem do tworzenia stron internetowychbez znajomości HTML jest WYSIWIG Web Builder. Program działa na podobnej zasadzie kreatora stron Wix. Tutaj również budowanie witryny internetowej opiera się na przeciąganiu i upuszczaniu elementów w dowolne miejsca. Oprogramowanie oferuje także szablony oraz ponad 100 funkcji do wykorzystania w trakcie tworzenia strony internetowej. Oprócz dostępnych widżetów narzędzie oferuje także funkcje biblioteki JQuery, pozwalające na dodanie różnorodnych animacji do witryny internetowej bez potrzeby znajomości języka JavaScript. Program dostępny jest w 30-dniowej wersji próbnej, następnie dostęp trzeba wykupić.

 

 

Kreatory oraz oprogramowania służące do tworzenia stron internetowych pomimo wielu udogodnień, jakie oferują, posiadają również ciemniejszą stronę medalu. A mianowicie jest to sam kod HTML generowany przez takowe oprogramowanie. Program pisany jest pod użytkowników, którzy nie mają większego pojęcia na temat pisania stron internetowych. Wiąże się to z tym, że oprogramowanie musi dołączać kod, który będzie odsyłał do np.: widżetów, które zastosowaliśmy tak, aby działały one sprawnie i szybko. Oczywiście, w takim przypadku funkcjonalność witryny będzie na wysokim poziomie, jednak jej prędkość może trochę spaść. Nie oznacza to jednak, że oprogramowanie tego typu jest złe. Wręcz przeciwnie, z czasem, gdy użytkownik nabierze doświadczenia oraz wiedzy na temat znaczników HTML, oraz stylów CSS, w bardzo prosty sposób może wyeliminować niepotrzebny kod strony. A co za tym idzie, zwiększyć szybkość strony. Jeśli myśli się jednak o profesjonalnym tworzeniu stron internetowych warto opanować, chociażby podstawy, ponieważ nawet bardzo dobry program nie zastąpi prawdziwego webmastera.

 

 

Podobne artykuły:

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

14 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Webmaster to osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron interne...

4 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej od podstaw nie jest aż tak trudnym zadani...

30 . 04 . 2021

Autor:

Web Development

Twoja marka jest tak silna, jak energia, którą w nią wkładasz.Dla...

14 . 04 . 2021

Autor:

Anna Hydrzyk

Na logo mogą składać się sygnet (niewielki znak graficzny) i logotyp (kr...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

Regulamin plików cookies