Web development design, czym zajmuje się web designer?

21 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

W każdej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych pracuje osoba, która zajmując stanowisko web designera. Zajmuje się ona projektowaniem stron internetowych. Zazwyczaj jest to osoba ze znajomością odpowiedniego oprogramowani. Posiadająca wiedzę z zakresu user experience, zna najnowsze trendy, a także posiada wysokie wyczucie estetyki. To właśnie dzięki takim osobą tworzy się szata graficzna strony, którą później możemy oglądać na stronie internetowej. Rola web designera w procesie tworzenia strony www jest bardzo ważna. Dopiero w kolejnych krokach wykonuje się programowanie strony, a na samym końcu można wdrażać reklamy takie jak pozycjonowanie sklepów internetowych lub stron www.

 

 

Odpowiednie zaprojektowanie strony to podstawa dobrej reklamy!

W dużej mierze od projektu strony i branży zależy, w jakich kanałach jest sens prowadzić kampanie reklamowe strony www. W takim przypadku musimy odszukać grupę docelową i która forma reklamy będzie optymalna. Na etapie projektowania strony www powinniśmy mieć wiedzę, jaką formę reklamy będziemy prowadzić. Czy będziemy reklamować ją, przez pozycjonowanie, kampanie ADS (dawniej Adwords), Facebook czy też inne formy marketingu internetowego.

 

Można wyobrazić sobie, gdy ruch na stronie zwiększa się dzięki reklamie. Statystyki pokazują wysokie wartości współczynnika odrzuceń, co spowodowane jest przestarzałą i niefunkcjonalną stroną internetową. Nasz klient na pewno nie będzie zadowolony, z tego obrotu sprawy. Jego budżet zostaje przepalony w wyniku błędów, które zostały popełnione na etapie projektowym. Dlatego ważna jest rola web designera. To on wraz z osobą odpowiedzialną za SEO zaprojektuje stronę tak, aby była zbieżna z obowiązującymi trendami, łatwa w obsłudze, a co za tym idzie mogła generować korzyści.

 

 

Czym jest web development design i jak wygląda projektowanie w praktyce?

Web development design to projektowanie stron www. Najczęściej wykorzystuje się do niego oprogramowanie Adobe XD lub też Photoshop. Możemy również prezentować gotowe już makiety widoków. Wykorzystuje się do tego celu oprogramowanie do prototypownia. Klient ma wówczas możliwość zobaczyć makiety projektu bez żadnych prac programistycznych. Makiety doskonale oddają większą część funkcjonalności, jakie gotowa strona będzie w sobie posiadać.

 

Web designer zajmuje się projektowaniem stron internetowych, a więc powinien czerpać ze swojej wiedzy i kreatywności, aby to, co zaprojektuje, dobrze się prezentowało. W większości firm, które zajmują się tworzeniem stron, mocno rozdziela się etap graficzny od programistycznego. Po ukończeniu projektu przez web designera podsyła się klientowi do akceptacji projekt. Dopiero po zaakceptowaniu w całości projektu do pracy angażuje się programista. Tworzenie strony internetowej to nie tylko praca grafika lecz również programisty.

 

 

Designerskie strony internetowe zaczyna się od szkicu.

Im bardziej rozbudowany projekt tym tych szkiców jest więcej. Szkic można wykonać na zwykłej kartce papieru. Powinien przedstawiać on układ elementów w poszczególnych widokach. Wstępny szkic przygotowywany jest zazwyczaj już podczas rozmów z klientem lub tuż po nich i bazuje na briefie. Kiedy szkic jest gotowy, trzeba określić rozdzielczość, na jaką będzie wykonywany projekt np.1366px. Oczywiście, gotowa już strona będzie możliwa do wyświetlania na różnych rozdzielczościach, nie tylko na tej, na której była projektowana.

 

Bardzo często przy nowo powstających stronach razem z projektem strony wykonywany jest także projekt logotypu. Wówczas możemy określić kolorystykę jednego i drugiego na raz. Jeśli jednak logotyp jest już zaprojektowany, warto wykorzystać jego kolorystykę do stworzenia projektu strony.

 

Klient zawsze może przekazać grafikowi swoje wytyczne, co do wyglądu strony, ulubioną kolorystykę czy też zdjęcia i obrazy, które trzeba będzie umieścić w projekcie. Przesłanie linków do stron już istniejących, które się podobają i na których można bazować, przy tworzeniu projektu również nie są rzadkością. Pozwala to lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania zamawiającego. Dobry projekt graficzny to atrakcyjnie wizualna strona, na której można w odpowiedni sposób wyeksponować treści. W kwestii doboru fontów również nie warto przesadzać najlepiej, aby font był prosty i jak najbardziej czytelny, a obowiązkowo zawierał polskie znaki. Designerskie strony internetowe zazwyczaj powstają bardzo długo a by były przyjazne dla użytkownika projekt powinno poprzedzić się szkicem.
 

 

 

Promowanie sklepów internetowych i stron, kiedy zacząć?

Jak widać, należy przebrnąć przez wiele etapów wykonania takiej strony, aby mogła ona być efektywnym narzędziem marketingowym. Sam projekt graficzny jest początkowym etapem prac nad stroną. Zdecydowanie etap projektowy najmocniej wpływa na wygląd i funkcjonalność strony bądź sklepu.

 

Nasz projekt można promować, gdy znajdzie się już zakodowany na serwerze docelowym. Zanim wdrożymy promowanie naszej strony, powinniśmy wcześniej dokładnie ją przetestować. Sprawdzić nagłówki, title, opisy, czy wszystkie funkcjonalności na stronie zostały zaimplementowane prawidłowo. Pamiętajmy również o testach RWD (responsywność) oraz prędkości strony. Prędkość wczytywania strony to bardzo istoty czynnik dla użytkownika, nikt nie lubi długo czekać.

 

Mając stronę już po pomyślnych testach na serwerze docelowym, możemy zacząć prowadzić kampanie reklamowe. Najczęściej są to następujące działania:

 

 

Odpowiednie prowadzenie kampanii pozwoli na pozyskiwanie użytkowników, którzy mogą być zainteresowani naszą ofertą. Dobrze zaprojektowana strona pozwoli nam zmniejszyć budżet na kampanie marketingowe.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

21 . 10 . 2019

Autor:

Web Development

Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie s...

26 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy pozycjonowanie stron in...

21 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Za pewne każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy zakup jakiegoś produktu...

15 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Strona typu One-Page jest obecnie bardzo popularnym sposobem na estetycz...

8 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców jest świadomych tego, że sklep internetowy ...

4 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wygląd stron internetowych ciągle się zmienia, ta ewolucja jednak spowod...

29 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem inte...

25 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie, posiadanie własnego sklepu internetowego jest szansą na naprawd...

21 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

W każdej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych pracuje os...

16 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się równi...

10 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Nie każdy, kto posiada własną stronę internetową musi znać technologie, ...

5 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie promowanie produktów oraz usług w sieci okazje się niezwy...

3 . 01 . 2019

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie dla ...

27 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Poniżej przedstawiamy zasady projektowania stron www, w...

5 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Dla wielu przedsiębiorców efekty, jakie zostały uzyskane podczas ...

27 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że sama strona internet...

15 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Tworzenie strony internetowej to proces bardzo złożony. Trudno ...

3 . 11 . 2018

Autor:

Web Development

Co to jest pozycjonowanie?

Bardzo olbrzymia ilość i firm kt&...

17 . 10 . 2018

Autor:

Web Development

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych. Nie dzieje się to p...

14 . 09 . 2018

Autor:

Web Development

Uruchamiając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Produk...

16 . 08 . 2018

Autor:

Web Development

Projektowanie stron internetowych to bardzo wymagający, ale i dający wie...

26 . 07 . 2018

Autor:

Web Development

Czy możliwe jest sprawne i efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, kt...

20 . 06 . 2018

Autor:

Web Development

Lipiec rozpocznie się w internecie wielkimi zmianami. Google wdrożyło od...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

s

Regulamin plików cookies