Funkcjonalne strony internetowe, klucz do skutecznej reklamy online

17 . 10 . 2018

Autor:

Web Development

Funkcjonalne strony internetowe

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych. Nie dzieje się to przypadkowo. Ludzie mają świadomość, że prowadząc swój biznes, szczególnie w dzisiejszych czasach, nie można sobie pozwolić na brak strony internetowej. Zresztą, nie tylko właściciele przedsiębiorstw decydują się na taki krok. Niczym grzyby po deszczu powstają też rozmaite blogi, sklepy internetowe itd. Dlaczego warto mieć swoje miejsce w sieci? Czy rzeczywiście trzeba zawracać sobie tym głowę? O czym pamiętać tworząc stronę internetową, aby przynosiła ona realne korzyści?

 

Funkcjonalne strony internetowe, szansa na skuteczną reklamę i zysk !

Najważniejszym zadaniem każdej strony online jest zaistnienie w świadomości internauty. Niektórzy mówią: "Nie ma Cię w sieci, nie istniejesz". Jest w tym dużo prawdy. Obecnie bardzo dużo osób szukając wiadomości na dany temat, konkretnego produktu czy usługi korzysta z wyszukiwarki Google. Wpisują hasła, a po chwili mają na ekranie swojego komputera, telefonu lub innego urządzenia, rozmaite propozycje. Na tej podstawie wybierają konkretny blog, firmę czy sklep online. Osoby, które nie mają żadnej strony internetowej, już na samym starcie stoją zatem na straconej pozycji. Większość internautów po prostu nie wie o ich istnieniu, co przekłada się w negatywnym stopniu na zainteresowanie i uzyskiwane dochody...

 

Dlaczego jeszcze ludzie zakładają strony internetowe? Własne miejsce w sieci to szansa na zaprezentowanie najważniejszych informacji na temat konkretnej osoby lub całego przedsiębiorstwa. Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa może być efektowną wizytówką, która na długo zapadnie w pamięć. Obecnie nie chodzi tylko o to, aby w zwykły sposób przedstawić wiadomości na przykład na temat nazwy firmy, jej właścicieli czy daty założenia itp. Kluczem do sukcesu jest pokazanie odbiorcom, że warto współpracować właśnie ze mną czy całym moim zespołem.

 

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. To kolejne bardzo mądre stwierdzenie. Wiele osób wydaje spore pieniądze na reklamy w telewizji, radiu, prasie itp. Czasami najlepsze rozwiązania są zaś najprostsze. W końcu własna strona internetowa to miejsce, gdzie można odpowiednio reklamować swoje produkty czy realizowane usługi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład pisać bloga, który będzie podpowiadał, dlaczego warto skorzystać z tego lub tego przedmiotu... Pamiętaj, że taka reklama nie jest uważana za nachalną. Pokazujesz odbiorcy zalety wynikające z danej rzeczy czy usługi. Klient sam może sobie wszystko przeanalizować i podjąć finalne decyzje. Statystyki pokazują, że taka forma reklamy jest naprawdę bardzo skuteczna. Chyba zgodzisz się, że konkretne przedstawienie walorów bardziej trafia do świadomości niż zwykłe zaprezentowanie produktu, prawda?

 

Strona internetowa może stanowić także efektywny kanał komunikacji z Klientami. Dzięki temu odbiorcy będą na przykład wiedzieli, kiedy są zniżki czy promocje na konkretne produkty lub usługi itp. To jednak nie wszystko. Klienci mogą skorzystać także z live chatu, wysłać wiadomość e-mail czy zadzwonić, aby rozwiać swoje wątpliwości, na przykład związane z zakupami. Obecnie każdemu zależy na tym, aby załatwiać swoje sprawy szybko i sprawnie. Właściwie przygotowana do tego strona www bardzo ułatwia tę kwestię. Funkcjonalne strony internetowe mają ogromną szansę na duży procent konwersji i zwrot z inwestycji z kampanii reklamowych.

 

 

Funkcjonalność stron internetowych - Web Development

Jak powinna być zaprojektowana strona internetowa?

Należy zaznaczyć, że samo posiadanie strony internetowej nie gwarantuje żadnego sukcesu. To miejsce musi być bowiem nowoczesne i przyjazne odbiorcom. Między innymi strona internetowa powinna być przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Muszą być zastosowane tylko takie elementy, które są niezbędne. Nadmiar dodatków może niestety przytłoczyć użytkownika i dodatkowo mocno spowolnić działanie strony, z takiej witryny userzy szybko uciekną…

 

O czym jeszcze należy pamiętać? Strona główna i podstrony powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO (w aspekcie technicznym czy dodawanej treści). Na skutek tego wyszukiwarka Google bez problemów będzie indeksowała poszczególne elementy. Ma to też wpływ w kwestii pozycjonowania. Pamiętaj, im lepiej zoptymalizowana strona, tym wyższa pozycja w Google. To zaś przekłada się na większe zainteresowanie użytkowników i zyski. Każda kategoria sprzedawanych produktów lub różne usługi, które oferuje firma, powinny też posiadać oddzielną podstronę. Muszą tam znajdować się wyczerpujące informacje na temat asortymentu. Dzięki temu Klienci dowiedzą się najważniejszych faktów i łatwiej będzie im podjąć decyzję o ewentualnym zakupie. Ważne jest również, aby zastosować unikatowe meta dane i nagłówki, na ten element dużą uwagę zwracają roboty wyszukiwarki Google.

 

Warto również zatroszczyć się o zakładkę "Kontakt". Powinna znajdować się tam mapka formularz oraz pełne dane teleadresowe. Co zrobić, kiedy jest wiele fizycznych lokalizacji firmy? W takim razie każda lokalizacja powinna posiadać oddzielną podstronę, gdzie znajdą się wszystkie kluczowe informacje. Będzie to przejrzyste i czytelne dla każdego potencjalnego Klienta. Dobrze jest również stworzyć zakładką "O mnie", "O nas" itp. Wszystko po to, aby zaprezentować się odbiorcom i przekonać ich, że współpraca z konkretną firmą będzie dobrym wyborem.

 

Trzeba również zadbać o przyciągającą grafikę. Kolorystyka musi być spójna z firmą i jej profilem działalności. Warto zatroszczyć się o efektowne dodatki, które wyróżnią naszą stronę www na tle innych.

 

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób jest aktywnych w social media. Dobrze byłoby, aby strona internetowa była zatem połączona z profilami społecznościowymi. Dzięki temu można dodatkowo reklamować produkty czy usługi i sprzedawać je poprzez skuteczny kanał dystrybucji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w ten sposób pozyskiwać również nowych Klientów. Nie zapomnij o tym, aby na stronie znajdowały się widoczne odnośniki do portali społecznościowych.

 

Ważne jest również to, aby strona internetowa była dostosowana do urządzeń mobilnych. Aktualnie mnóstwo osób surfując po sieci, korzysta z takich urządzeń. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby ułatwić im korzystanie z konkretnej lokalizacji www. Dodatkowo strona internetowa powinna być dostosowana do wyświetlania się na rozmaitych rozdzielczościach. To sposób na to, aby przyciągnąć do siebie osoby, które korzystają na co dzień z różnych telefonów, smartfonów, tabletów itp. Dane analityczne pokazują, że ponad 60% osób przegląda strony internetowe na urządzeniu typy smartfon. W przypadku sklepów internetowych ilość oglądających sklep internetowy przy pomocy smartfona jest podobna, lecz nadal najwięcej sprzedaży dokonywanych jest przy pomocy komputera stacjonarnego lub laptopa.

 

Funkcjonalność ma ogromny wpływ na promowanie strony www 

Jak widzisz, posiadanie strony internetowej to tak naprawdę konieczność. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby własne miejsce w sieci rzeczywiście przynosiło oczekiwane efekty i wywiązywało się ze swoich najważniejszych zadań. Dlatego też należy zadbać nie tylko o pozycjonowanie strony, lecz również by nasza wizytówka w sieci była funkcjonalna. Po co komu pozycje w wyszukiwarce, gdy strona nie jest intuicyjna i użytkownik nie jest w stanie znaleźć interesujących go informacji? Strony, nieskierowane pod użytkownika zazwyczaj charakteryzują się wysokim współczynnikiem odrzuceń. Takie zachowanie wskazuje, że albo nie trafiliśmy na użytkownika, który był zainteresowany naszą ofertą lub strona jest tak trudna w nawigowaniu, że potencjalny klient sam opuszcza naszą stronę www.

 

Stanowisko Googla odnośnie wygody użytkownika

Stanowisko Googla odnośnie wygody użytkownika

"Zadbaj o użytkownika reszta przyjdzie sama" - Jest to slogan który, każdy posiadacz strony powinien znaleźć sobie do serca. Google stawia na funkcjonalne strony internetowe, gdyż dba on o użytkownika, wiec również w naszym interesie jest by on czuł się dobrze na naszej stronie internetowej.

 

Naszym zdaniem pozycjonowanie mało funkcjonalnej strony www mija się z celem. W przypadku promocji takiej strony zostaje przepalony budżet na kampanie reklamowe, a zysk jest znikomy, lub jest jego brak. Podczas takich działań zleceniodawca myśli, że reklama jest nieskuteczna, źle prowadzona w związku z tym bardzo często podchodzi z olbrzymim dystansem do reklam w internecie. Prawda jest taka, że odpowiednio stworzona strona internetowa pozwoli w przyszłości zaoszczędzić kłopotów oraz kosztów związanych z optymalizacją strony i przystosowanie jej do określonej grupy odbiorców.

 

Odpowiednie planowanie działań w przypadku promocji strony!

 

  • Zadbaj by strona www była funkcjonalna
  • Zrób testy
  • Dopiero przystąp do reklamy w internecie
  • Podczas trwania kampanii- analizuj, wprowadzaj zmiany, testuj. Te kroki powtarzaj aż do uzyskania odpowiednich wyników.

 

 

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

21 . 10 . 2019

Autor:

Web Development

Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie s...

26 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy pozycjonowanie stron in...

21 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Za pewne każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy zakup jakiegoś produktu...

15 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Strona typu One-Page jest obecnie bardzo popularnym sposobem na estetycz...

8 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców jest świadomych tego, że sklep internetowy ...

4 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wygląd stron internetowych ciągle się zmienia, ta ewolucja jednak spowod...

29 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem inte...

25 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie, posiadanie własnego sklepu internetowego jest szansą na naprawd...

21 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

W każdej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych pracuje os...

16 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się równi...

10 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Nie każdy, kto posiada własną stronę internetową musi znać technologie, ...

5 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie promowanie produktów oraz usług w sieci okazje się niezwy...

3 . 01 . 2019

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie dla ...

27 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Poniżej przedstawiamy zasady projektowania stron www, w...

5 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Dla wielu przedsiębiorców efekty, jakie zostały uzyskane podczas ...

27 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że sama strona internet...

15 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Tworzenie strony internetowej to proces bardzo złożony. Trudno ...

3 . 11 . 2018

Autor:

Web Development

Co to jest pozycjonowanie?

Bardzo olbrzymia ilość i firm kt&...

17 . 10 . 2018

Autor:

Web Development

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych. Nie dzieje się to p...

14 . 09 . 2018

Autor:

Web Development

Uruchamiając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Produk...

16 . 08 . 2018

Autor:

Web Development

Projektowanie stron internetowych to bardzo wymagający, ale i dający wie...

26 . 07 . 2018

Autor:

Web Development

Czy możliwe jest sprawne i efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, kt...

20 . 06 . 2018

Autor:

Web Development

Lipiec rozpocznie się w internecie wielkimi zmianami. Google wdrożyło od...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

s

Regulamin plików cookies