Święto programisty 256 dzień w roku

10 . 09 . 2020

Autor:

Web Development

Święto programisty 256 dzień w roku

Każdego roku oprócz świąt ustawowych mamy wiele innych, które niekiedy mogą wywołać uśmiech na naszej twarzy. W ciągu roku świętujemy urodziny, imieniny, dzień psa, dzień kota, dzień przyjaciela i wiele innych ciekawych świąt. Swoje święto mają również programiści. Święto programisty obchodzone jest dokładnie w 256 dzień roku i nie jest to przypadkowa liczba.

 

Na kiedy przypada święto programisty?

Każdy, kto obraca się w świecie informatyki, wie, że 256 to liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajtu, zapisana w postaci 8-bitowej. Święto to w tym roku wypada 12 września, ze względu na to, że 2020 jest rokiem przestępnym. W latach, gdzie luty jest krótszy, programiści będą świętować 13 września. Święto programistów dotarło już do zakątków całego świata za sprawą pracowników firmy Parallel Technologies, którzy zapoczątkowali ideę. Co jest jeszcze ciekawsze to to, że w Rosji jest to już oficjalne święto od 2009 roku, kiedy to ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret o nowym święcie zawodowym. Wszyscy programiści w Polsce z niecierpliwością czekają na to samo, tyle że na polskim podwórku. Kto wie, może się doczekają.

 

Podziękujmy wszystkim programistom

W tym dniu nie zapomnijmy, więc o naszych kolegach i koleżankach, pracujących w zawodzie programisty. Podziękujmy im za trudy i codzienny wkład, składając im najserdeczniejsze życzenia. Programiści dzielnie walczą z kodem, ratując nasz świat i ułatwiając nam życie. Dziś systemy elektroniczne, strony internetowe, przeróżne oprogramowania oraz gry otaczają nas z każdej strony i używamy ich codziennie. Święto jest więc jak najbardziej zasłużone dla wszystkich programistów, dla starszych weteranów, ale także dla tych, którzy dopiero co rozpoczęli karierę programisty.

 

Drodzy programiści z okazji waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego, samych sukcesów zawodowych i prywatnych, dużo cierpliwości przy pracy z trudnym i problematycznym kodem, weny twórczej, a przede wszystkim docenienia ze strony szefów i współpracowników!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

Święto programisty 256 dzień w roku

11 . 12 . 2020

Autor:

Prawnik Ewelina Fuławka

Wyrok TSUE w sprawie Data Protection Commissioner przeciwko Facebook Ire...

29 . 10 . 2020

Autor:

Web Development

Darmowym narzędziem do planowania akcji marketingowych oraz mierzenia wy...

27 . 10 . 2020

Autor:

Web Development

W obecnych czasach każda mniejsza lub większa...

15 . 10 . 2020

Autor:

Web Development

Strony internetowe przedstawiające różne produkty lub usługi powi...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

Regulamin plików cookies