Dzień programisty 256 doba w roku

10 . 09 . 2020

Autor:

Web Development

Święto programisty 256 dzień w roku

Każdego roku oprócz świąt ustawowych mamy wiele innych, które niekiedy mogą wywołać uśmiech na naszej twarzy. W ciągu roku świętujemy urodziny, imieniny, dzień psa, dzień kota, dzień przyjaciela i wiele innych ciekawych świąt. Swoją uroczystość mają również programiści. Dzień programisty obchodzony jest dokładnie w 256 dzień roku i nie jest to przypadkowa liczba.

 

Na kiedy przypada dzień programisty?

Każdy, kto obraca się w świecie informatyki, wie, że 256 to liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajtu, zapisana w postaci 8-bitowej. Uroczystość to w tym roku wypada 12 września, ze względu na to, że 2020 jest rokiem przestępnym. W latach, gdzie luty jest krótszy, programiści będą świętować 13 września. Dzień programisty dotarł już do zakątków całego świata za sprawą pracowników firmy Parallel Technologies, którzy zapoczątkowali ideę. Co jest jeszcze ciekawsze to to, że w Rosji jest to już oficjalne wydarzenie od 2009 roku, kiedy to ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret o nowym święcie zawodowym. Wszyscy programiści w Polsce z niecierpliwością czekają na to samo, tyle że na polskim podwórku. Kto wie, może się doczekają.

 

Podziękujmy wszystkim programistom

W tym dniu nie zapomnijmy, więc o naszych kolegach i koleżankach, pracujących w zawodzie programisty. Podziękujmy im za trudy i codzienny wkład, składając im najserdeczniejsze życzenia. Programiści dzielnie walczą z kodem, ratując nasz świat i ułatwiając nam życie. Dziś systemy elektroniczne, strony internetowe, przeróżne oprogramowania i gry otaczają nas z każdej strony i używamy ich codziennie. Festyn jest więc jak najbardziej zasłużony dla wszystkich programistów, dla starszych weteranów, ale także dla tych, którzy dopiero co rozpoczęli karierę programisty.

 

Drodzy programiści z okazji waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego, samych sukcesów zawodowych i prywatnych, dużo cierpliwości przy pracy z trudnym i problematycznym kodem, weny twórczej, a przede wszystkim docenienia ze strony szefów i współpracowników!

 

Na Dzień programisty, życzymy miłej lektury naszego bloga!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

Dzień programisty 256 dzień w roku

14 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Webmaster to osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron interne...

4 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej od podstaw nie jest aż tak trudnym zadani...

30 . 04 . 2021

Autor:

Web Development

Twoja marka jest tak silna, jak energia, którą w nią wkładasz.Dla...

14 . 04 . 2021

Autor:

Anna Hydrzyk

Na logo mogą składać się sygnet (niewielki znak graficzny) i logotyp (kr...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Web Development

Regulamin plików cookies