Tworzenie strony internetowej na co zwrócić uwagę?

3 . 01 . 2019

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie dla osób, które do tej pory nie miały z tym styczności. Każdy jest w stanie samodzielnie stworzyć swoją witrynę w Internecie, jednak nie zawsze opłaca się to robić samemu, gdy ktoś nie ma na ten temat szerokiej wiedzy. Skorzystać co prawda można z pomocy kreatora, czy też różnych systemów, jednak w tym przypadku również potrzebna jest bogata wiedza. Przy tworzeniu strony internetowej należy skupić się na kilku podstawowych czynnikach. Przede wszystkim musi ona być efektowna, jeśli chodzi o stronę wizualną. Ponadto musi być też użyteczna. Połączenie ze sobą tych elementów to klucz do sukcesu, jednak nie każdy potrafi do tego doprowadzić, gdyż jest to zadanie ponad siły wielu twórców. Ważne jest więc by skorzystać z pomocy specjalisty od tworzenia witryn internetowych, który charakteryzować będzie się sporym doświadczeniem, ale też dostosowaniem strony do celów marketingowych i reklamowych. To wymaga czasu oraz zaangażowania.

 

Na początek unikalna zawartość

Treść na stronie internetowej powinna być w stu procentach unikalna. Nie wolno kopiować treści z innych stron, które znajdują się w sieci internetowej. Jest to całkowicie niedopuszczalne, grożą za to surowe konsekwencje, a strona na pewno nie zyska na popularności wśród internautów. Oryginalne treści na pewno pomogą właścicielom na przyciągnięcie uwagi internauty i zatrzymanie go na danej witrynie na dłużej. Ważne jest też to, aby wyszukiwarka Google współpracowała z daną stroną, a jeśli treść będzie kopiowana, na pewno się to nie uda. W przypadku jak będziemy mieli na stronie unikalne i ciekawe opisy na pewno Google to doceni w odpowiedni sposób np: wyższymi pozycjami w wyszukiwarce.

 

Teksty, które będą trafiać na stronę www muszą być dokładnie sprawdzane, aby nie było na nich żadnych błędów gramatycznych i ortograficznych. W ten sposób witryna będzie bardziej wiarygodna dla użytkowników.

 

Łatwe poruszanie się po stronie i zaufany hosting

Ważnym punktem przy tworzeniu stron internetowych jest też łatwe poruszanie się po takiej stronie. Menu musi być więc bardzo rozsądnie ułożone, w odpowiedniej hierarchii. Osoby niedoświadczone na pewno sobie z tym nie poradzą. Dzięki temu jednak strona będzie dużo czytelniejsza.

 

Poza tym warto założyć stronę na bezpiecznym hostingu, który jest zaufany i w pełni stabilny. Poza tym będzie można wtedy liczyć na całodobowe wsparcie techniczne ze strony profesjonalistów.  Tworzenie stron internetowych wcale nie musi być proste dla osoby która nie ma doświadczenia w tej materii.

 

Ustalenie prostego adresu strony www i dopasowanie jej do urządzeń mobilnych

Projektowanie stron internetowych to także ustalenie prostego adresu strony. Ważne jest również to, aby posiadała ona certyfikat SSL, wtedy będzie można z niej bezpiecznie korzystać w sieci i na pewno zwiększy zaufanie internautów.

 

Poza tym powinna być ona dopasowana do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony oraz tablety. Dzięki temu będzie można ją przyjemnie przeglądać, kiedy tylko najdzie internautę na to ochota, np. w pociągu lub też w przerwie od pracy.

 

Przygotowanie strony do pozycjonowania i kampanii ADS/Adwords

Ważnym etapem prac będzie też przygotowanie strony internetowej do pozycjonowania oraz różnorodnych kampanii reklamowych.  Pozycjonowanie stron internetowych może przynieść właścicielom wiele korzyści, strona stanie się popularniejsza w sieci i zyska zaufanie wśród internautów. Dodatkowymi profitami z pozycjonowania strony jest:

 

  • - wzrost widoczności serwisu w wynikach organicznych,

  • - zwiększona ilość wejść nie tylko z fraz kluczowych,

  • - budowanie świadomości marki,

  • - zdobycie przewagi nad konkurencją z branży

  • - budowanie zaufania do marki

     

Naszym klientom zawsze doradzamy, że warto pozycjonować firmową stronę internetową, gdyż ona ma przyciągać klientów do firmy, a nie zostać zrobiona i zaniedbana.

 

Poza tym musi być ona też przygotowana pod  kampanie Google ADS/Adwords . Prowadzenie takich kampanii jest niezwykle istotne dla rozwoju każdej firmy. Odpowiednio prowadzona może przyciągnąć dużą ilość osób zainteresowanych naszą usługą lub produktem. Google ADS dawniej Adwords często nazywana jako linki sponsorowane daje nam możliwość do pokazania naszej oferty internautom w wybranym obszarze, możemy targetować nasze reklamy również na wiek, zainteresowanie, w jakich dniach i godzinach ma być ich emisja. Takich zawężeń kierowania jest bardzo duży wybór, więc warto skorzystać z tego rodzaju reklamy.

 

Dla wszystkich stron ważne są  linki  wewnętrzne, które wspomagają również proces dotarcia do wybranego miejsca na stronie. Poza tym warto zadbać o przyjazny adres URL, czy też używanie odpowiednich znaczników i nagłówków. Przy tworzeniu stron trzeba zastanowić się nad frazami kluczowymi dla danej witryny, aby były optymalne i przygotowane pod późniejsze pozycjonowanie. Pod takie frazy stworzy się potem podstrony, które ściśle będą związane z ofertą firmy oraz ze słowami kluczowymi.

 

Istotnym czynnikiem jest też nawoływanie użytkowników do działania, tak aby był on zachęcony do tego, aby poruszać się po stronie i pozostać na niej jak najdłużej.

 

Optymalizowanie strony pod SEO i przyjazny system CMS

Strona powinna być też zoptymalizowana pod SEO, tak aby mogła być ona dużo łatwiej indeksowana przez wyszukiwarkę. Wtedy będzie można ją szybko odnaleźć w sieci.

 

System CMS na stronie musi być przyjazny dla internautów, ale też bardzo łatwy w obsłudze. Wtedy też zoptymalizuje się witrynę pod wybrane frazy. W strukturze strony nie może zabraknąć znaczników, np. H1, H2, obrazków, meta tagów itd.

 

Warto skupić się też na tym, aby dane kontaktowe zawsze znajdowały się w widocznym dla internautów miejscach.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

21 . 10 . 2019

Autor:

Web Development

Większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie s...

26 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy pozycjonowanie stron in...

21 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Za pewne każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy zakup jakiegoś produktu...

15 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Strona typu One-Page jest obecnie bardzo popularnym sposobem na estetycz...

8 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu przedsiębiorców jest świadomych tego, że sklep internetowy ...

4 . 06 . 2019

Autor:

Web Development

Wygląd stron internetowych ciągle się zmienia, ta ewolucja jednak spowod...

29 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z marketingiem inte...

25 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie, posiadanie własnego sklepu internetowego jest szansą na naprawd...

21 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

W każdej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych pracuje os...

16 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się równi...

10 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Nie każdy, kto posiada własną stronę internetową musi znać technologie, ...

5 . 05 . 2019

Autor:

Web Development

Obecnie promowanie produktów oraz usług w sieci okazje się niezwy...

3 . 01 . 2019

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie dla ...

27 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Poniżej przedstawiamy zasady projektowania stron www, w...

5 . 03 . 2019

Autor:

Web Development

Dla wielu przedsiębiorców efekty, jakie zostały uzyskane podczas ...

27 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że sama strona internet...

15 . 12 . 2018

Autor:

Web Development

Tworzenie strony internetowej to proces bardzo złożony. Trudno ...

3 . 11 . 2018

Autor:

Web Development

Co to jest pozycjonowanie?

Bardzo olbrzymia ilość i firm kt&...

17 . 10 . 2018

Autor:

Web Development

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych. Nie dzieje się to p...

14 . 09 . 2018

Autor:

Web Development

Uruchamiając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Produk...

16 . 08 . 2018

Autor:

Web Development

Projektowanie stron internetowych to bardzo wymagający, ale i dający wie...

26 . 07 . 2018

Autor:

Web Development

Czy możliwe jest sprawne i efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, kt...

20 . 06 . 2018

Autor:

Web Development

Lipiec rozpocznie się w internecie wielkimi zmianami. Google wdrożyło od...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

s

Regulamin plików cookies