FAQ (ang. frequently asked questions)

Najcześciej zadawane pytania

Wychodząc naprzeciw konsumentom postanowiliśmy dla  nich stworzyć osobną podstronę z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). Na większość tych pytań szczegółową odpowiedź znajdziecie Państwo na naszym blogu, gdzie opisujemy dokładniej zagadnienie.

 

FAQ – podzielone jest na dwie części. Pierwsza najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia strony internetowej. Druga cześć, gdzie przedstawiamy  pytania i odpowiedzi do usługi pozycjonowanie stron


 

Pytania klientów dotyczące tworzenia strony www

1. Pytania klientów dotyczące tworzenia strony www

 

Co to jest domena?

Domena to element adresu strony internetowej. Najczęściej nazwa domeny jest frazom, która powiązana kojarzy się z firmą lub jej usługą. Razem z przedrostkiem (www) i końcówką (np:. pl) tworzy adres internetowy strony bądź sklepu www.

 

Co to jest hosting?

Hosting jest niezbędny dla każdej strony lub sklepu internetowego. Dostawca usług hostingowych udostępnia zasoby serwera, by strona mogła wyświetlać się w sieci internetowej. Hosting to miejsce, gdzie znajdują się pliki strony internetowej. W cenie hostingu mamy możliwość tworzenia skrzynek pocztowych.

 

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Koszt utrzymania strony internetowej uzależniony jest od dostawcy usług hostingowych oraz ceny domeny. Zazwyczaj są to opłaty roczne. Koszt utrzymania strony internetowej i domeny w przypadku mniejszych stron mieści się w kwocie 200 – 300 zł netto. Cena jest uzależniona od zasobów, jakie potrzebuje strona, sklep i skrzynki pocztowe.  

 

Co potrzebujecie, by stworzyć stronę www?

Do stworzenia strony potrzebujemy przede wszystkim informacji i materiałów od zleceniodawcy. Zazwyczaj klient wysyła nam brief do strony internetowej wraz ze specyfikacją gdzie cała struktura strony i funkcjonalność jest opisana. Często pomagamy klientowi w sporządzeniu dokumentacji oraz doradzamy w wybraniu optymalnych rozwiązań. Zobacz w zakładce, jak działamy!

 

Ile trwa tworzenie strony internetowej?

Tworzenie strony internetowej to złożony proces składający się z kilku bardzo ważnych etapów.

 

 • research
 • tworzenie projektów graficznych
 • programowanie strony na podstawie projektów oraz wytycznych
 • wdrożenie materiałów
 • testy
 • wdrożenie na serwer docelowy

 

Czas realizacji stworzenia strony internetowej uzależniony jest od złożoności projektu. W przypadku jak mamy do czynienia z mało wymagającą stroną, wówczas jesteśmy w stanie oddać ją do 7 dni roboczych, zakładając, że wszystkie niezbędne materiały mamy w wersji elektronicznej. Bardziej skomplikowane projekty są już uzależnione od funkcjonalności i jej wielkości.

 

Czy będzie można samodzielnie aktualizować stronę?

Oczywiście na potrzeby strony jest wdrażany system CMS, za pomocą którego można aktualizować stronę bez znajomości języków programowania.

 

Czy zajmujecie się aktualizacją stron?

Na życzenie klienta możemy aktualizować stronę. Jest to dodatkowa płatna usługa. Po otrzymaniu materiałów do 48 godzin (dni pracujące), wprowadzamy materiały przesłane przez klienta.

 

Czy strona będzie się dobrze wyświetlać na smartfonach?

W obecnych czasach większość internautów korzysta z smartfonów, dlatego też od 2014 roku wszystkie strony robimy w technologii RWD (Responsive Web Design). RWD – technika projektowania stron by strona dostosowywała się do urządzeń typu smartfon, tablet. Wykorzystanie tej technologii gwarantuje nam prawidłowe wyświetlanie na małych ekranach i na dużych.

 

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Koszt wykonania strony jest uzależniony od funkcjonalności strony. Każdy projekt jest inny i przed zapoznaniem się z wymaganiami klienta nie jesteśmy w tanie podać ceny za wykonanie strony. Jeśli jesteś zainteresowany kosztem strony, prześlij nam brief i wstępne wymagania.

 

Czy preferujecie płatność ratalną?

Preferujemy płatność etapową, która  podzielona jest na 3 części.

 

 • Przed podjęciem pracy
 • Po akceptacji projektów graficznych
 • Przed wdrożeniem strony na serwer docelowy

 

 

Czy mam wpływ na wygląd strony internetowej?

Oczywiście nasz klient ma wpływ na wygląd strony na etapie projektów graficznych. Każdy projekt przesyłamy do akceptacji klienta. Prosimy go o akceptacje projektu graficznego strony. W przypadku jak nie uzyskujemy pozytywnej odpowiedzi, rozmawiamy o alternatywnym wyglądzie strony, lecz z zachowaniem pełnej użyteczności dla internauty.  

 

Co potrzebujecie, by zacząć pracę?

Do zaczęcia pracy nad stroną potrzebujemy materiałów (podczas rozmowy z klientem uzgadniamy jakie materiały będą niezbędne), które będą umieszczone na stronie internetowe. Wpłaty na poczet prac nad projektami graficznymi.

 

Czy robicie również logotypy oraz materiały do druku?

Tak robimy projekty logotypów, ulotki, broszury, lecz nie zajmujemy się drukiem. Na życzenie klienta możemy zlecić zaprzyjaźnionej drukarni wydruk materiałów.

 

 

Pytania klientów dotyczące pozycjonowania stron

2. Pytania klientów dotyczące pozycjonowania stron

 

Czy gwarantujecie pozycje w wyszukiwarce?

Nie jesteśmy właścicielem wyszukiwarki, więc nie jesteśmy w stanie takowej gwarancji udzielić.

 

Google oficjalnie ogłasza, że nikt nie może zagwarantować wyników w pierwszych pozycjach wyszukiwania.

 

„·  Nikt nie może zagwarantować pierwszej pozycji w rankingu Google.

Wystrzegaj się SEO, którzy twierdzą, że gwarantują pozycję w rankingach, mają „specjalne układy z Google” lub reklamują „priorytetowe zgłaszanie” witryn do Google. Nie ma żadnego priorytetowego trybu zgłaszania do Google. „

https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=pl

 

Co to jest SEO?

SEO – Search Engine Optimization., czyli optymalizacja witryny internetowej pod kątem silnika wyszukiwarki internetowej.  Proces składający się z poprawy technicznych aspektów witryny w celu lepszej widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

 

Jak długo muszę czekać na efekty pozycjonowania?

Efekty pozycjonowania są uzależnione od wielu czynników np:. historia domeny, trudność fraz, w jakim stanie technicznym jest strona internetowa, jakość treści itp. Pierwsze efekty pozycjonowania są widoczne już po 3-4 tygodniach pozycjonowania.  

 

Czy pozycjonujecie też sklepy internetowe?

Tak zajmujemy się również pozycjonowaniem sklepów internetowych.

 

Czy mogę wybrać frazy kluczowe?

Tak może klient nam przesłać frazy do pozycjonowanie lecz zawsze weryfikujemy te frazy pod kątem ilości wyszukiwań przez internautę. Bardzo często klient przesyła słowa kluczowe, które są zbyt ogólne lub internauci ich nie wpisują.

 

Przesyłamy również własną listę fraz z informacją o wolumenie zapytań danej frazy. Dzięki takiemu podejściu minimalizujemy ryzyko przepalenia budżetu na frazy kluczowe, które nie przyniosą zysku.

 

Co potrzebujecie do zaczęcia pracy?

Do podjęcia pracy nad pozycjonowaniem potrzebujemy:

 

 • Dostęp do ftp-a
 • Dostęp do Cms-a strony
 • Udostępnienie systemu statystyk Google Analitics (w przypadku jak usługa nie jest skonfigurowana tworzymy ją w zakresie pozycjonowania)
 • Udostępnienie Search Console (w przypadku jak usługa nie jest skonfigurowana tworzymy ją w zakresie pozycjonowania )

 

Powyższe informacje potrzebne nam są do wykonywania prac  optymalizacyjnych i pozycjonerskich.

 

Czy wykonujecie audyt strony przed rozpoczęciem pracy?

Tak po podpisaniu umowy wykonujemy audyt strony. Wysyłamy go do klienta wraz z planem działań na pierwsze miesiące. Bez audytu strony skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe.

 

Czy poprawiacie stronę, jeśli dany element nie ma wpływu na pozycjonowanie?

Wszystkie dodatkowe poprawki, które nie mają wpływu na pozycje, są osobno wyceniane.

 

Jak można weryfikować Państwa pracę?

Na początku każdego miesiąca otrzymujecie Państwo raport z działań. Przydzielamy   dostęp do aplikacji, która monitoruje pozycje fraz w każdym dniu. Klient może również weryfikować za pomocą narzędzia Googla Analitics oraz Google Search Console.

 

Jak długo utrzymają się efekty pozycjonowania po zakończeniu współpracy?

Pozycjonowanie to działania długo falowe, które powinny być ciągle wykonywane. Trudno nam określić jak długo utrzyma się strona na pozycjach bez pozycjonowania, gdyż jest to uzależnione od zmian algorytmu Googla oraz od działań konkurencji.

 

Jaki jest koszt pozycjonowania strony?

Nie jesteśmy w stanie podać stałego cennika pozycjonowania strony, gdyż cena uzależniona jest od wielu zmiennych. Historia domeny, trudność fraz, ilość fraz, jakość strony internetowej.  Więcej informacji na naszym blogu  Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej.

 

Czy korzystacie z systemu wymiany linków?

Nigdy nie korzystaliśmy i nie będziemy korzystać z systemów wymiany linków.

 

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Umowy podpisujemy w zależności od sposobu rozliczeń z klientem, mogą trwać od 1 miesiąca (przez tak krótki okres nie osiągnie się zadowalających efektów. Preferujemy minimum 3 miesiące) do 18/24 miesięcy.

 

Tworzenie i pozycjonowanie

Dodatkowe informacje

 

Powyżej umieściliśmy najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Liczymy się z tym, że być może nie odnalazłeś/łaś odpowiedzi na swoje pytanie. Możesz zadać nam je bezpośrednio, kontaktując się z nami lub poszukać odpowiedzi na naszym blogu.

 

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Projekt i Realizacja: Web Development

Regulamin plików cookies