Jak przebiegał proces tworzenia strony internetowej dla firmy Bakor – Case Study

27 . 03 . 2020

Autor:

Web Development

Case Study - Tworzenie strony www BAKOR

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że tworzenie stron internetowych jest procesem składającym się z kilku niezwykle istotnych etapów. Firma Bakor specjalizuje się w produkcji cykorii sałatowej. Choć początkowo celem naszych działań było odświeżenie wyglądu istniejącej już strony, to po przeprowadzeniu dokładnej analizy oraz przedstawieniu raportu Klientowi, podjęta została decyzja o zaprojektowaniu i stworzeniu zupełnie nowej strony.

Projektowanie strony internetowej krok po korku

Web design, czyli projektowanie stron internetowych to szereg działań skupiających się na rozplanowaniu, zaprojektowaniu oraz wdrożeniu stron internetowych. Zgodnie z przyjętymi założeniami strona miała wyróżniać się niepowtarzalnym wyglądem, a także w sposób atrakcyjny przedstawiać ofertę sprzedażową firmy. Oprócz tego zasugerowaliśmy Klientowi możliwość stworzenia kilku dodatkowych podstron, przystosowanych do generowania interesujących treści dla potencjalnych użytkowników. Warto pamiętać o tym, że regularne umieszczanie nowych dobrych treści na stronie pozytywnie wpływa na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google. W rezultacie powstały dwie podstrony “Aktualności” oraz “Przepisy”, gdzie na bieżąco aktualizowane będą listy ważnych zdarzeń oraz udostępniane przepisy kulinarne, oczywiście z cykorią w roli głównej.

 

Case Study - Tworzenie strony internetowej BAKOR

Po zebraniu wystarczającej ilości materiałów przystąpiliśmy do dalszych działań. Kolejnym etapem web development design, czyli tworzenia nowej strony internetowej jest praca nad grafiką. W tym celu stworzone zostały specjalne makiety, które następnie były testowane. Przygotowane zostały także projekty graficzne (wizualizację strony) do strony głównej oraz każdej z podstron poza tymi, które wykorzystywały istniejący szablon graficzny. 

 

Po przesłaniu wszystkich projektów graficznych do Klienta omówieniu poszczególnych elementów oraz ich zatwierdzeniu rozpoczęliśmy pracę nad kodowaniem i wdrożeniem nowo powstałej strony do systemu CMS. Czym jest CMS? Otóż jest to specjalistyczne narzędzie, które umożliwia szybką i bezproblemową aktualizację treści na stronie bez konieczności znajomości języków programowania. Do podjętych przez nas prac związanych z programowaniem strony wykorzystaliśmy nasz testowy serwer internetowy, dzięki temu Klient mógł na bieżąco śledzić proces web design.


Kolejnym krokiem było uzupełnienie powstałej strony internetowej w treści, zarówno te pochodzące ze starej strony internetowej, jak i te nowe stworzone pod kątem optymalizacji www. Dopiero po zaopatrzeniu strony w wybrane grafiki i treści oraz przywróceniu jej pełnej funkcjonalności, przystąpiliśmy do rozpoczęcia testów.

 

Pozytywny wynik testów przeprowadzonych na naszym serwerze dał nam zielone światło do tego, by zacząć wdrażanie strony na serwer docelowy. Kiedy strona znalazła się już na wyznaczonym serwerze, to następnie przystąpiliśmy do aktualizacji interpretatora PHP do możliwej najwyższej stabilnej wersji. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo oraz pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach zdecydowaliśmy się na zainstalowanie certyfikatu SSL. Jak powszechnie wiadomo, sama instalacja nie jest w stanie zagwarantować nam tego, że wszystkie podstrony będą wyświetlały się oznakowane certyfikatem SSL. Dlatego też zadecydowaliśmy o zaingerowaniu w plik htaccess, który odpowiedzialny będzie za wymuszenie certyfikatu SSL na każdej podstronie dostępnej na stronie internetowej. Finalnym etapem pracy nad budowaniem nowej strony www jest przeprowadzenie ostatnich testów. 

 

Tak właśnie wygląda profesjonalne tworzenie i pozycjonowanie stron www. Powyżej przedstawione zostały informacje odnośnie do tego, jak na przykładzie projektu stworzonego specjalnie dla firmy Bakor przebiega proces związany z website development. Chcielibyśmy tutaj zaznaczyć, że każdy projekt traktujemy w sposób indywidualny, starając się dopasować go potrzeb oraz oczekiwań Klienta. Jak łatwo można wywnioskować zaprojektowanie oraz późniejsze tworzenie strony internetowej jest procesem wieloetapowym, w związku z czym niezwykle czasochłonnym. Dodatkowo wymaga on dysponowania odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami z tej dziedziny.

 

Sprawdź ofertę na tworzenie profesjonalnych stron www!     Oferta na pozycjonowanie stron w Google!

 

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU

14 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Webmaster to osoba profesjonalnie zajmująca się tworzeniem stron interne...

4 . 05 . 2021

Autor:

Web Development

Zbudowanie strony internetowej od podstaw nie jest aż tak trudnym zadani...

30 . 04 . 2021

Autor:

Web Development

Twoja marka jest tak silna, jak energia, którą w nią wkładasz.Dla...

14 . 04 . 2021

Autor:

Anna Hydrzyk

Na logo mogą składać się sygnet (niewielki znak graficzny) i logotyp (kr...

NAPISZ DO NAS

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych, wybierając jako formę kontaktu: Wiadomości elektroniczne (w szczególności e-mail, serwisy internetowe).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od firmy Web Development z siedzibą w Skierniewicach ul. K.P. Tetmajera 2/35 informacji handlowo-marketingowych wybierając jako formę kontaktu: Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna).
Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@web-development.com.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Web Development

ul. Stanisława Rybickiego 8 lok. 223 (Business Center)

96-100 Skierniewice

+48 502 408 411

biuro@webdevelopment.com.pl

REGULAMIN PLIKÓW COOKIES

Web Development

Regulamin plików cookies